İstanbul Kenet Çatı Metal çatı kaplama sistemleri olarak bilinen kenetli çatı kaplama sistemleri klasik ve modern tüm binaların çatılarına uygulanabilen sistemlerdir. Hemen her mimariye kolayca adapte olan bu sistemler %5 eğimi olan çatılara kolaylıkla uygulanabilir. Birçok avantajı bulunan kenetli çatı sistemleri özel malzemelerden üretilirler ve istenilen her uzunlukta yapılabilmesi mümkündür. Bu ürünlerin montajında kenet robotları ve el aletleri kullanılır. Kusursuz bir montaj sonrasında su sızdırmayan bir çatı kaplama işlemi gerçekleştirilmiş olur. Son yılların en fazla tercih edilen çatı kaplama sistemleri arasında yer alır. Kenet çatıların çok tercih edilmesinin en önemli nedeni güçlü rüzgar ve fırtınalar karşısında dahi direnci son derece yüksektir. Darbelere karşı çok dayanıklı olan bu çatılar en zorlu kış şartlarında rahatlıkla tercih edilebilirler.

Kenetli Çatıların Avantajları Neler?
İstanbul metal Kenet Çatı Kenetli çatılar kullanım alanlarına ve şartlarına göre birçok avantajı ile öne çıkan çatı sistemleridir. Bu çatıların avantajlarının fazla olması birçok kullanıcı tarafından tercih edilmesini sağlamıştır. Konutlarda kenetli çatıların tercih edilmesinin en önemli avantajları arasında şık görünmesi en önemli avantajlarından biridir. Bu çatılar göze çarpar ve görenlerin aklında kalıcılık yaratır. Aynı zamanda günümüzün tüm konut tasarımlarına uygun olan çatılardır. 

Çok fazla renk seçeneği bulunan kenetli çatılarda yağmur ve güneş gibi doğa olaylarından etkilenme söz konusu değildir. Bir binayı en iyi şeklide koruyan bu çatı sistemleri mevsim şartlarına karşı en dayanıklı çatı sistemleri arasında yer alır. Bu çatıların montajı da son derece basit şekilde yapılır. Delme işlemi yapılmadan gerçekleştirilen montajı sayesinde oldukça hızlı şekilde yapılan bir montaj şekli vardır. İstanbul Kenet Çatı

Su geçirmez yapısı ile çok dikkat çeken kenetli çatılar çok uzun ömürlüdür ve dışarıdan gelen darbelere karşı da oldukça dayanıklı sistemlerdir. Birçok çatı yaşlanarak işlevini yitirirken kenetli çatılar yıllara meydan okuyan bir dinamizme sahiptir. Kanıtlanmış olan performansları ile bu çatılar günümüzün en popüler sistemleri arasında yer alırlar. Hafif yapıları ile dikkati çeken bu sistemlerde binaların üst kısımlarında büyük ağırlıklar ile karşılaşılmaz. Yapısal bütünlüğü çok iyidir ve hayati riskler içermeyen bir oluşuma sahiptirler. Kısacası yeni nesil çatı sistemleri içerisinde en işlevsel olan ürünler arasındadırlar.

Titanyum Çinkonun Kenetli Çatılar Açısından Önemi
Kenet çatı sistemlerinde titanyum çinko son derece önemlidir. Hatta gelişmiş birçok ülke bu çatılarda bu malzemelerin kullanılmasına büyük bir önem vermektedir. Demir dışı metal bir malzeme olan titanyum çinko kenetli çatılarda en fazla tercih edilen malzemelerden biridir. Son derece doğal bir malzeme olan titanyum çinkolar, mevsimsel şartlar karşısında kendini en iyi koruyan ürünler arasındadır. Korozyona karşı çok dayanıklı olması bu ürünlerin standartlarının yüksek olmasını sağlar. Üzerinde bulunan patina tabakası sayesinde oluşabilecek her türlü çizik zamanla kaybolur. Bu çinkoların kullanıldığı kenetli çatılar montajı yapıldıktan sonra herhangi bir şekilde yüzeylere boya yapmak gerekmez. 

Ekstra bir kaplama istemeyen malzemelerdir. Bu malzemenin yoğun olarak kullanıldığı kenetli çatı sistemleri kırsal alanlarda yaklaşık 120 yıllık ömrü ile çok dikkati çeker. Aynı zamanda deniz kıyısında da 70 yıllık bir ömrü vardır. Şehir ortamlarında da 50 yıl kadar uzun bir ömrü vardır. Bakıma ihtiyaç duymayan bu çatı malzemesi sayesinde uzun yıllar çatı bakımı ve onarımı yapma ihtiyacı ortaya çıkmaz. Kullanıcı gereksinimlerine en iyi şekilde yanıt veren sistemlerdir. Kullanıcı açısından çok idealdir ve fiyatları da istenilen şekilde ulaşılabilir fiyatlardır. 

Kenet Çatılar Binaların Konforunu Yükseltiyor
 

Son yıllarda çatı sistemlerinde ortaya çıkan yenilikler son derece yüksek standartlar sunuyor. Kaliteli ve oldukça estetik duruşa sahip olan çatı sistemlerinden birisi de hiç kuşkusuz kenet çatı sistemleridir. Duruşundaki akılda kalıcılık birçok kullanıcının düşünmeden bu çatı sistemlerinden yararlanmasına imkân tanıyor.

Kenet çatılar binaların estetik duruşuna katkı sağlamakla kalmıyor. Aynı zamanda ısı yalıtımı konusunda da son derece başarılı sonuçlar ortaya çıkarıyor. Kenet çatılar birçok bakımdan yüksek avantajları ile binaların konfor düzeyini yükseltiyor. Yıllarca dayanabilen bu çatılar en iyi standartlarda çatı sistemleridir. 

Kullanıcı ve çevre dostu olarak üretilen kenet çatı sistemleri her bina için uygun sistemlerdir. Standartları son derece iyi olan bu çatılarda kullanıcı gereksinimlerinin en iyi şekilde karşılanması hedefleniyor. İçerisinde bulunan malzemelerin çevre koşulları karşısında dayanıklılık göstermesi kenet çatıların hemen her alanda kullanılmasına yardımcı oluyor. Sistemlerin kolayca montajının yapılması kısa sürede tüm işlemlerinin bitirilmesine imkân tanıyor. Kenet çatı sistemlerinden yararlanmak isteyen kişiler bu uygulamalar sayesinde daha yüksek bir konfor düzeyine ulaşma imkânı buluyor.

Kenetli Çatı Sistemleri En Çok Hangi Alanlarda Tercih Edilir?
 

Çok fazla tercih edilen kenetli çatı sistemlerinin kullanılma alanları son derece yüksektir. Bu sistemler yeni binalarda çok rahat kullanılabilecek tasarımlardır. Bununla birlikte eski tip binalarda da uygun şekilde kullanılabilmektedir. Yağmur suyuna karşı son derece dayanıklı olan kenetli çatı sistemleri yağmurun bol yağdığı bölgelerde son derece ideal sistemlerdir. 

Hemen her mevsim koşuluna karşı dayanıklı olan bu çatılar sayesinde yazın güneşin yakıcı ışınlarından kışın yağmur ve kar soğuğundan rahatlıkla kullanma imkânı bulabilirsiniz. Kenetli çatı sistemleri son derece yüksek standartlarda çatılardır. Uzun yıllar dayanabilmesi bu çatı sistemlerinin binalarınıza yüksek bir değer kazanmasına olanak tanır. Kısacası her alanda kullanılan son derece pratik çatı sistemleridir. Kullanımının rahat olması ve yıldan yıla bakım yapılmasını gerekli hale getirmemesi bu çatı sistemlerinin son derece rağbet görmesini sağlıyor. Kenetli çatı sistemlerinden yararlanmak isterseniz farklı seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Her binanın bu sistemlerden rahatlıkla faydalanabilme olanağı vardır denilebilir.